AGM Explorator PRO je najnovšie a technologicky najvyspelejšie termovízne zariadenie na pozorovanie, ktoré v súčasnosti ponúka AGM. Tento bi-okulár je vyrobený z prvotriednej zliatiny hliníka a horčíka, vďaka čomu je jednotka odolná a ľahká. Vďaka svojej vodotesnosti zariadenie funguje dobre aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach a náročných prostrediach. Jednotku je možné jednoducho namontovať na statív, ktorý umožňuje operátorovi pohodlné používanie termálneho ďalekohľadu bez rúk.
Užívateľsky prívetivé rozhranie Explorator s pohodlnými a ergonomickými tlačidlami robí používanie systému neuveriteľne jednoduchým. Termovízna jednotka ponúka desať rôznych obrazových paliet, ktoré možno ľahko prispôsobiť v závislosti od rôznych podmienok prostredia.
Tento high-tech ďalekohľad dokáže zachytiť buď dva CR123A 3V lítiové batérie alebo dve nabíjateľné batérie RCR123 s napätím v rozsahu od 3.0 V do 3.7 V. Okrem toho externý batériový blok (5 V) pripojený cez port typu C poskytuje dlhší prevádzkový čas. K dispozícii je aj integrovaný Wi-Fi modul pre živé streamovanie videa a nahrávanie videa/obrázkov prostredníctvom mobilnej aplikácie.
| rezolúcia | 640 × 512 |
| detektor | 12μm, nechladený, 50 Hz |
| Systém šošoviek | 50 mm; F / 1.0 |
| zväčšenie | 2.5 × - 20 × |
| Zorné pole | 8.8 ° × 7.0 ° |
| Digitálny zoom | 1 ×, 2 ×, 4 ×, 8 × |
| Rozsah detekcie (6' objekt) | 2500 XNUMX m/yd |
| zobraziť | 0.39 palca, OLED, 1024 × 768, 50 Hz |
| Rozsah nastavenia dioptrií | -5 až +5 dpt |
| Zaostrovací rozsah | 10 m do nekonečna |
| Meranie vzdialenosti | Áno (stadiametrický diaľkomer) |
| Palety | Čierna, horúca, biela, červená, fúzia |
| Režim scény | Džungľa, uznanie |
| Režim obrazu v obraze (PIP) | Áno (2 × priblíženie) |
| hotspot | Áno |
| Pohotovostný režim | Áno |
| Video Recording | Áno |
| Fotografická snímka | Áno |
| Výstup CVBS | Áno (cez USB) |
| Korekcia chybných pixelov (DPC) | Áno |
| Oprava jednotnosti | Automatická, manuálna, externá korekcia |
| Uskladnenie | Vstavaný EMMC (16 GB) |
| Typ batérie | Dve lítiové CR123 (3V) alebo dve RCR123 (až 4.2V) dobíjacie batérie |
| Životnosť batérie (v prevádzke, 20 ° C) | Až 4.5 hodín |
| Externé napájacie zdroje | Rozhranie 5 VDC/2 A, USB typu C. |
| Rozsah prevádzkových teplôt | -20 ° C až + 55 ° C (-4 ° F až + 131 ° F) |
| Stupeň ochrany | IP67 |
| Výška pádovej skúšky | 1.5m (stopy 4.9) |
| Hmotnosť (bez batérie) | 0.81 kg (1.78 libry) |
| Celkové rozmery | 260 × 112 × 63 mm (10.2 × 4.4 × 2.5 palca) |